Muzyka w jesiennych ogrodach…

Muzyka w jesiennych ogrodach…KONCERT dla dzieci  muzyki klasycznej  - muzyka poważna – na poważnie i trochę mniej :)
Dziś w przedszkolu miało miejsce szczególne wydarzenie- koncert muzyki poważnej! Zorganizowany przez naszą Panią Anię od muzyki.

Specjalnie dla dzieci wystąpiło trio muzyczne „Hermania”, w składzie Anna K. – flet, Maria Dz. – flet i Piotr Sz. – fortepian.

Dzieci entuzjastycznie przyjęły artystów i z uwagą przysłuchiwały się ich opowieściom muzycznym.   Poznały wiele nowych pojęć z dziedziny muzyki i uczyły się  interpretować utwór, zgadując czy melodia jest wesoła, czy smutna, czy łagodna, czy groźna, niebezpieczna, jakie zwierzątko naśladuje dźwięk fletu, czy fortepianu, jakie pejzaże i pory roku  malują instrumenty.

Muzyczne trio wykonało dla dzieci bogaty repertuar utworów na dwa flety i fortepian, w tym: „Duet kwiatów” D. Dobles'a, „Andante” i „Rondo” F. Doppler'a, „Pavane” G. Faure'a oraz utwory Clark'a i Piazolla. Dziękujemy :)

„Mądrość ludzi jest szaleństwem w oczach Boga. Jeśli posłuchamy głosu dziecka, które mieszka w naszej duszy, oczy nasze znowu nabiorą blasku.”
Paulo Coelho

Twoje IP:18.226.222.12