Historia przedszkola

przedszkole-kandydaci

Pierwsi kandydaci do Przedszkola w Łbiskach

„Nie poprzestawaj na tym co było i jest,
 trwając w rzeczywistości patrz w przyszłość”
św. Wincenty a Paulo

HISTORIA PRZEDSZKOLA. POCZĄTKI... ROK 2006

Wśród wielu wezwań, które docierały do Sióstr Miłosierdzia na początku trzeciego tysiąclecia, było wezwanie do objęcia troską i miłością najmłodszego pokolenia dzieci, aby nasze społeczeństwo miało w przyszłości szlachetnych i śmiałych obywateli.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom lokalnej społeczności, wykorzystując wspaniałe warunki lokalowe oraz rozległy, pięknie położony i zagospodarowany teren Domu Sióstr Miłosierdzia w Łbiskach powołano do funkcjonowania Przedszkole Integracyjne.

Niepubliczne Przedszkole Integracyjne Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo rozpoczęło swoją działalność w dniu 1 września 2006 r.

Organem prowadzącym przedszkole jest Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo Prowincja Warszawska, reprezentowana przez Przełożoną Prowincjalną, posiadającą osobowość prawną.

Organem sprawującym nadzór pedagogiczny jest Mazowiecki Kurator Oświaty w Warszawie.

Niepubliczne Przedszkole Integracyjne położone jest w malowniczym zakątku na skraju Chojnowskiego Parku Krajobrazowego w miejscowości Pęchery-Łbiska, przy ul. B. Chrobrego 80. Przedszkole ma siedzibę w budynku stanowiącym własność Zgromadzenia.

Mieszczą się w nim dwa dzieła: Specjalny Ośrodek Wychowawczy: www.sowlbiska.pl
oraz w lewym skrzydle zabudowań Niepubliczne Przedszkole Integracyjne: www.przedszkolelbiska.pl

• Msza Święta inauguracyjna +

Serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą z okazji rozpoczęcia nowego roku przedszkolnego.

pdf Zobacz zaproszenie 314.86 KB

• Zebrania z Rodzicami +

Serdecznie zapraszamy Rodziców na zebrania w grupach z wychowawcami.

pdf Zobacz terminy 48.69 KB

Bycie dobrym nie polega na tym, że nie popełnia się żadnego błędu. Bycie dobrym polega na posiadaniu woli poprawy.
Św. Jan Bosko

Twoje IP:34.204.176.189