Współpraca z Fundacją OKNO

Drodzy Rodzice,

We współpracy z Fundacją OKNO przygotowaliśmy dla Was filmiki z propozycjami ćwiczeń z zakresu Integracji Sensorycznej i Usprawniania ruchowego, aby pomóc w kontynuacji terapii w warunkach domowych. Prezentowane aktywności są proste, nie wymagają specjalistycznego sprzętu, sali terapeutycznej, ale jednocześnie odpowiednio rozwijają i wzmacniają różne umiejętności dziecka oraz wspomagają je w procesach samoregulacji.
Na kanale Fundacji OKNO na youtubie ( https://www.youtube.com/channel/UCZLg5R8At91N8Q4q7wL-IOg ) znajdują się filmiki przydzielone do kilku playlist reprezentujących różne obszary, nad którymi pracujemy w ramach terapii SI i Usprawniania ruchowego.

1. Techniki wyciszające – np. oddychanie, masaż
2. Ruch -  stymulacja przedsionkowa –  w jaki prosty i różnorodny sposób dostarczać dziecku tego typu bodźców, potrzebnych przede wszystkim do regulacji stanu pobudzenia
3. Czucie – stymulacja dotykowa, docisk, propriocepcja
4. Kontrola posturalną – jak wzmacniać stabilizację centralną, kontrolę ciała w ruchu, równowagę
5. Planowanie i koordynacja ruchu
6. Krótkie filmiki teoretyczne – o tym czym jest dieta sensoryczna, programy domowe, a już wkrótce również czym jest i jakie pełni funkcje ruch, czucie, kontrola posturalna i inne zagadnienia Integracji Sensorycznej.

Jeśli macie Państwo wątpliwości, które obszary są dedykowane dla Waszych dzieci, bądź macie jakiekolwiek pytania związane z ich potrzebami, jeśli coś trzeba ustalić, zmodyfikować, wyjaśnić – gorąco zapraszamy do kontaktu. Przypominamy, że w zakładce „Pomoc psychologiczno-pedagogiczna” podane zostały Nasze dyżury.

Dzieci, które nie są objęte terapiami również mogą korzystać z proponowanych ćwiczeń, ponieważ są one ogólnorozwojowe, a aktywność fizyczna w aktualnej sytuacji jest bardzo potrzebna :)

Powodzenia!

12

 

hands

Ogłoszenia

  • 1

Myśl na dzień dobry

,,Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Jan Paweł II

Odwiedzający

0665238
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
250
430
680
3720
28585
44477
665238

Prognoza na dziś
384

5.93%
14.65%
5.28%
0.70%
0.79%
72.66%
Online (przez ostatnie 15 minut):5

Twoje IP:3.228.10.17