Warsztaty ceramiczne

W poniedziałek (8.10) w naszym przedszkolu odbyły się pierwsze w tym roku warsztaty ceramiczne dla dzieci. W zajęciach brały udział grupy 4, 5 i 6-latków. Doświadczenia z minionych lat pokazały, że tego typu zajęcia zawsze cieszą się dużą popularnością wśród wszystkich dzieci.  I tym razem nie było inaczej. Praca z gliną jest bardzo przyjemna ale i rozwijająca. Ugniatanie, wałkowanie, wycinanie i lepienie glinianych form rozbudza wyobraźnię, buduje kreatywność, wzmacnia mięśnie, stymuluje zmysły i obniża poziom napięcia. Kolejnym etapem pracy będzie szkliwienie wysuszonych i wypalonych w piecu form. Glina jest tworzywem wdzięcznym ale i wymagającym, co jest jej niewątpliwą zaletą. Proces twórczy jest długi i składa się z kilku etapów, co sprawia, że dzieci uczą się cierpliwości (oczekując na końcowy efekt) i widzą, że tworzenie piękna wiąże się też z wysiłkiem. Sądzę, że tego typu zajęcia są bardzo atrakcyjną i wartościową propozycją dla naszych dzieci. Trwające obecnie warsztaty są dla nas szczególne, gdyż zainaugurowały pracę naszego własnego, przedszkolnego pieca ceramicznego! Dzięki finansowaniu z Wolontariatu „Radość Pomagania” firmy T-mobile, staraniom dyrekcji i pomocy rodziców udało się wzbogacić naszą placówkę o ten wspaniały sprzęt. Będziemy z niego korzystać i cieszyć się nim, a efekty naszej radości będą wkrótce dla wszystkich widoczne!

Dom się buduje mądrością, a roztropnością - umacnia; rozsądek napełnia spichlerze wszelkimi dobrami drogimi, miłymi.
Księga przysłów

1910