Zajecia dodatkowe

Program przedszkola wzbogacony jest o następujące zajęcia dodatkowe:

• zajęcia taneczne z instruktorem (1x w tygodniu)
  • kółko plastyczne "AKWARELKI" ( 1x w tygodniu)
  • nauka gry na instrumencie (1x w tygodniu)
  • zajęcia z integracji sensorycznej SI (1x w tygodniu)
  • zajęcia z gimnastyki korekcyjnej (1x w tygodniu)

Drodzy Rodzice, nasze przedszkole realizuje zalecenia zawarte w komentarzu
do podstawy programowej wychowania przedszkolnego pani prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej.

Podstawa programowa wychowania przedszkolnego

(…)Od pewnego czasu nasila się tendencja do mnożenia zajęć dydaktycznych w przedszkolach i nadmiernego wydłużania czasu, w którym są one realizowane. Dzieje się to kosztem zabawy, głównej formy dziecięcej aktywności. Ponieważ z badań jasno wynika, że w trakcie zabawy dzieci intensywnie się uczą i skutecznie rozwijają swój umysł, należy zadbać o przywrócenie dziecięcej zabawie należytego miejsca w wychowaniu przedszkolnym.
Dlatego w zalecanych warunkach i sposobach realizacji, opisanych w końcowej części podstawy, podane są proporcje zagospodarowania czasu edukacyjnego w rozliczeniu tygodniowym. Ustala się tam, że co najmniej jedną piątą czasu pobytu dzieci w przedszkolu należy przeznaczyć na zabawę. W tym czasie dzieci bawią się swobodnie, przy niewielkim udziale nauczyciela. Zapis ten ma przeciwdziałać wymuszaniu organizowania szkolnych form edukacyjnych i stosowania szkolnych metod w placówkach wychowania przedszkolnego. (...)

prof. zw. dr hab. Edyta Gruszczyk-Kolczyńska

KOMENTARZ DO PODSTAWY PROGRAMOWEJ
WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO

• Msza Święta inauguracyjna +

Serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą z okazji rozpoczęcia nowego roku przedszkolnego.

pdf Zobacz zaproszenie 314.86 KB

• Zebrania z Rodzicami +

Serdecznie zapraszamy Rodziców na zebrania w grupach z wychowawcami.

pdf Zobacz terminy 48.69 KB

Bycie dobrym nie polega na tym, że nie popełnia się żadnego błędu. Bycie dobrym polega na posiadaniu woli poprawy.
Św. Jan Bosko

Twoje IP:34.204.176.189